Öko24

toode(t) - 0,00

ÕHTULOENG 07.10 - Libahunt ja teised loomtransformatsioonid Eesti ja maailma pärimuses

 

20,00 €
Tootekood: KOOL9

 

Õhtuloengute sari Maarahva põlised tarkused jätkab oma loengutega. 

 

Loeng toimub 07.oktoobril Põlistarkuste ja Rahvaravi ning Gaia Kooli ruumes Weizenbergi 20/1, Kadriorus.

 

Libahunt ja teised loomtransformatsioonid Eesti ja maailma pärimuses

Kui teaduslik mõtlemine on inimese loodusest eraldanud, siis usundilises ja maagilises mõtlemises on inimene osa elavast maailmast, mille asukate hulka kuuluvad ka jumalad, vaimud, esivanemad ja teised olendid. Tänapäeva folkloriste ja religiooniuurijaid on jälle hakanud tõsiselt huvitama inimese suhe loomadega, üle maailma levinud usk loomtransformatsioonidesse ja vastav jutupärimus. Millised on need loomad? Kes inimestest sellist kunsti valdavad ja kuidas neisse suhtutakse? Miks sellised muundumised toimuvad? Kuidas on muundumist seletatud erinevates usundites ja kuidas tõlgendavad seda tänapäeva folkloristid ja religiooniteadlased? Loengus arutletakse nende küsimuste üle ja tutvustatakse vastavaid pärimusi.

 

------------------------------------

Ülo Valk on Tartu Ülikooli eesti ja võrdleva rahvaluule professor. Ta on uurinud Eesti rahvausundit suhetes ristiusu ja teiste rahvaste uskumustega. Välitööd on teda korduvalt viinud Indiasse, kus teda huvitab rahvapärane hinduism suhetes põlisrahvaste religioonidega. 

 
Loeng kestab umbes 2 tundi, ja nagu ikka, on võimalik ka esitada küsimusi.
 
Pilet eelmüügist kuni 30.seprembrini kaasa arvatud: 20 eurot, edaspidi ja kohapeal makstes on osalustasu 25 eurot.
 
 
 
"Maarahva põliste tarkuste" sari kätkeb endas erinevate meie põlistarkuste teadjate, uurijate, praktikute ja tarkade loenguid, töötubasid ja vestlusi.
Eelenvalt on meil käinud vestlemas Ahto Kaasik, Argo Moor, Anzori Barkalaja, Kaido Kama, Reet Hiiemäe, Ene Lukka-Jegikjan.